Hardcore Winter Party

TrashinMrteCocots už istú chviľu žije posmrtným životom a síce sa zdalo, že ukončením promotérskej kariéry zanikne na dlhú dobu v Trenčíne hardcore/punková kultúra, opak je pravdou a už tento piatok sa opäť o vašu priazeň prihlásia kapely vyznávajúce tento hudobný smer.

Koncert, ktorý prebehne v BOOGIE Bare 18.1. sa bude okrem iného niesť spomienkou na Jana Kučeru, antifašistického skinheada z Příbramy, ktorého po fyzickom napadnutí pred piatimi rokmi dvoma smrteľnými ranami pobodal neonacista Jiří Fous. O dva dni v příbramskej nemocnici na následky silného krvácania svoj boj o život prehral. Útočník dostal za tento ohavný čin 12 a pol roka vo väzení. Honza mal 18 rokov a nebál sa otvorene hovoriť o svojich postojoch. Každoročne sa konajú nielen v Čechách, ale aj v zahraničí desiatky spomienkovýh akcií, kde si pripomínajú túto tragédiu. Do programu bolo preto zaradené premietanie dokumentárneho filmu z dielne Antifašistickej Akcie (AFA) s názvom 161>88, ktorý sleduje viac ako 20 ročný boj s neonacizmom, fašizmom a rasizmom v Čechách.

Viac o filme: http://film.antifa.cz/
Po premietaní sa na pódiu postupne predstavia:

DOWNSTREAM (Trenčín/SK)
Mladá krv z Trashina a okolia, ktorá pomaly ale isto víri prach v hc/punk scéne na Slovensku. Sviežy hardcore s vplyvmi rannej tvorby kapiel ako Your Demise, Terror, First Blood či Trapped Under Ice!
http://www.facebook.com/downstreamhc
http://www.bandzone.cz/downstream

BARNEY GUMBLE (Sereď/SK)
Ffud fest team diktuje alebo príval rýchleho a priamočiareho hardcore punku, ktorý sa nebojí experimentovať ani s takými žánrami ako je reggae. Kapela poskladaná z členov The Flame Still Burns a Blind Rättvisa.
http://www.facebook.com/BarneyGumbleHC
http://www.bandzone.cz/barneygumble

THE CITADEL (Galanta/SK)
Emotívny hardcore s vplyvmi americkej školy, ktorí nedávno vypustili do sveta svoj nový album Chains Inside Us. Intenzita agresívnych a zároveň melancholických tónov s poeticky ladenými textami. Po tretí krát v Boogie Bare!
http://www.thecitadel.bandcamp.com/
http://www.bandzone.cz/thecitadel

ALMOST FAILED (Linz/AT)
AF je štvorčlenná hardcore kapela pochádzajúca od našich rakúskych susedov, ktorá sa sformovala v roku 2010. Vo svojej tvorbe kombinujú rýchle a výbušné partie s ťažkými down-tempo pasážami doplnené chytľavými singalongami.
http://www.facebook.com/almostfailed
http://www.almostfailed.bandcamp.com/

zopár organizačných informácií ku koncertu:
– otvorenie baru o 18.00h
– začiatok premietania od 19.00h (presne), dĺžka filmu: 99 min.
– začiatok koncertu od 21.00h
– poradie kapiel:
1. Downstream
2. Barney Gumble
3. The Citadel
4. Almost Failed
– obmedzená kapacita klubu: 100 hláv (príďte včas)
– z dôvodu bezpečnosti sa bude počas celého večera nalievať do plastu (nechceme opäť riešiť rozrezané ruky od skla, ktoré sa rozbilo počas divokej show pod pódiom)
– akcia je nefajčiarska (miesto pre fajčiarov vyhradené na schodisku pri vstupe do baru). ďakujeme za tolerantnosť voči nefajčiarom a účinkujúcim!
– tí, ktorí vďaka alkoholu nebudú schopný trafiť do dverí, môžu rovno ostať pred nimi

Tešíme sa, príďte pozitívne naladení!